Spotkanie z podróżnikiem w zespole szkół Budowlanych w Rybniku

14 marca gościliśmy w Zespole Szkół Budowlanych w Rybniku znanego śląskiego podróżnika - pana Mieczysława Bieńka.

 

Pan Bieniek to postać niezwykle barwna i ciekawa. Z zawodu jest górnikiem. Ponad 20 lat pracował w kopalni Wieczorek. Kiedy uległ wypadkowi przeszedł na rentę, a następnie na emeryturę. Od tego momentu zaczął realizować swoje marzenia z lat młodzieńczych – mianowicie rozpoczął podróżowanie po całym świecie. Lista miejsc, które odwiedził jest naprawdę imponująca.

 

Najczęściej przemieszcza się jeżdżąc autostopem, unika hoteli, mieszka u poznanych gdzieś po drodze ludzi, a do tego ma niesamowitą zdolność „przyciągania” przygód.

 

Goszcząc w ZSB, opowiadał o swojej wyprawie rowerowej do Albanii, a także o podróży do Ameryki Południowej. Każda opowieść udokumentowana była niesamowitą ilością przepięknych slajdów. Pan Bieniek jest rewelacyjnym gawędziarzem. To wszystko sprawiło, że trwające blisko 2 godziny spotkanie minęło niepostrzeżenie szybko.

 

Mieczysław Bieniek jest autorem dwóch książek: „Hajer jedzie do Dalajlamy” i „Z hajerem na kraj Indii”. Po spotkaniu była możliwość zakupu książek, a także uzyskania autografu. Wielu uczestników spotkania skorzystało też z okazji, aby zadać gościowi mnóstwo pytań. Naprawdę trudno było się rozstać.

 

Pan Bieniek był zachwycony atmosferą spotkania i zainteresowaniem jakie wzbudził. Obiecał więc, że z wielką chęcią wróci do szkoły za rok.

Tekst: Ewa Maciejek