Spotkania z Rodzicami dzieci sześcioletnich

List skierowany do Rodziców dzieci sześcioletnich

 

Szanowni Państwo Rodzice dzieci sześcioletnich 

       

          We wrześniu 2009 r. weszła w życie zmiana ustawy o systemie oświaty, na podstawie której rodzice dzieci sześcioletnich uzyskali prawo decydowania o posłaniu dziecka do klasy pierwszej szkoły podstawowej. W roku szkolnym 2009/2010 na terenie Rybnika z możliwości takiej skorzystali rodzice 169 dzieci. Chcąc ułatwić rodzicom dzieci z rocznika 2004 podjęcie obiektywnej i przemyślanej decyzji w sprawie posłania sześcioletniego dziecka do szkoły postanowiłem, wzorem ubiegłego roku, zorganizować spotkania informacyjne.
          W styczniu i lutym br. we wszystkich szkołach podstawowych w Rybniku odbędą się zebrania, na których będą Państwo mogli zapoznać się z aktualnym stanem prawnym dotyczącym możliwości skierowania sześciolatków do szkoły oraz omówione zostaną zmiany w podstawie programowej. Ponadto będą Państwo mogli zapoznać się z ofertą szkoły dotyczącą pobytu dziecka w szkole.
          Jednocześnie zapewniam Państwa, że w przedszkolach zapewnione będą miejsca dla dzieci, których rodzice nie zdecydują się skorzystać z oferty szkół podstawowych.
          Pragnę Państwa uspokoić, że moje działania mają na celu jedynie przedstawienie wszystkich możliwości by ułatwić Państwu podjęcie tej trudnej  a zarazem niezwykle ważnej decyzji, dlatego serdecznie zapraszam do czynnego udziału w spotkaniach. To do Państwa należeć będzie ostateczna decyzja co do przyszłości Waszych dzieci i momentu rozpoczęcia przez nie edukacji  w szkole podstawowej.
 

Prezydent Miasta Rybnika             

                                                                                    Adam Fudali                                

wykaz spotkań z rodzicami można zobaczyć tutaj