Spektakl G17 z Rybnika wygrał w Szczygłowicach

Uczniowie Gimnazjum Dwujęzycznego nr 17 w Rybniku zdobyli pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych w VIII Spotkaniach Teatralnych „bez MASKI”.

 

Wojewódzki przegląd organizowany jest przez Centrum Kultury w Knurowie, Zespół Szkół im. I. J. Paderewskiego w Knurowie, Gimnazjum ETE im. A. Schweitzera w Gliwicach oraz Stowarzyszenie NOE - Nowe Obszary Edukacji. Konkurs odbywał się w dniach 19-20 marca w Domu Kultury w Szczygłowicach.

 

Uczniowie Gimnazjum Dwujęzycznego nr 17 w Rybniku przedstawili autorski spektakl pt. „Między nami”. Został on stworzony na podstawie zebranych pomysłów całej grupy, w reżyserii maturzysty – Krzysztofa Kaczmarczyka z klasy 3d z I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Rybniku. Grupą opiekuje się pedagog w Zespole Szkół nr 1 w Rybniku, Barbara Zaparty-Piasecka.

 

Spektakl mówi o problemach nastolatków, którzy przez nowości technologiczne nie potrafią nawiązać szczerych, głębokich relacji. Jego przekazem jest wezwanie zawarte w wierszu Edwarda Stachury, nawołujące do wzmocnienia więzi międzyludzkich i odnajdywania siebie.

 

W spektaklu wystąpili uczniowie: Mateusz Górecki, Irmina Lepiarczyk, Stanisław Mroszczak, Anna Musielak, Julia Piasecka, Zofia Sądel, Paulina Stachak, Mikołaj Tabaka oraz Aleksandra Szołdra. Oprawą dźwiękową zajmuje się Magdalena Wróbel.

 

Tekst: ZS 1

 

bez MASKI fot. Mateusz Pawela 1

bez MASKI fot. Mateusz Pawela 2

Zdjęcia: Mateusz Pawela