SP 22 w Rybniku organizatorem etapu rejonowego XLI Turnieju BRD

W dniu 8 maja 2018 roku w niezwykle gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 22 im. Juliusza Słowackiego w Rybniku został rozstrzygnięty etap rejonowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Tegoroczna XLI edycja tej imprezy została objęta honorowym patronatem Pani Urszuli Bauer - Śląskiego Kuratora Oświaty.

Do zaciętej rywalizacji przystąpiło 5 drużyn w kategorii szkół podstawowych oraz 4 ekipy gimnazjalne. Całość zmagań była obserwowana przez panią Jolantę Wojkowską - inspektor z Delegatury KO w Rybniku. Turniej przeprowadzono w kategoriach indywidualnej i zespołowej, sumując punkty zdobyte przez zawodników w pięciu konkurencjach. Liczyła się wiedza ta teoretyczna i praktyczna (test skrzyżowania), umiejętność jazdy na rowerze - zarówno po torze przeszkód, jak i w miasteczku ruchu drogowego. Dopełnieniem była piąta konkurencja - udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanemu. Wszystkie konkurencje zostały perfekcyjnie przygotowane i nadzorowane przez panią koordynator Teresę Kaczmarczyk. Tor przeszkód w sali gimnastycznej od podstaw został zbudowany przez pana Marka Wyleżycha, który był głównym sędzią tych zmagań. Konkurencje testowe oraz część w miasteczku ruchu drogowego bezbłędnie przeprowadzili policjanci z rybnickiej drogówki: aspirant sztabowy Ryszard Czepczor oraz starszy aspirant Dariusz Zając. Konkurencję w udzielaniu pierwszej pomocy przygotowali i oceniali ratownicy medyczni z Rybnika - pan Marcin Winnicki i pani Marta Lechowska.

 

Zwycięzcami turnieju w kategorii drużynowej szkół podstawowych zostali uczniowie z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 14 im. Wisławy Szymborskiej w Rybniku, których do sukcesu doprowadziła pani Józefina Rek.

 

W kategorii gimnazjów wygrała Szkoła Podstawowa im. Wladysława Broniewskiego z Krzanowic (oddział gimnazjalny), drużynę przygotował pan Janusz Duda.

 

Podium indywidualnie (SP):
1. Emilia Chowańska.
2. Damian Pilar.
3. Martyna Szczepek.

 

Podium indywidualnie (G):
1. Aleksandra Starowicz.
2. Dominik Wyglenda.
3. Szymon Plura.

 

Gratulujemy zwycięskim drużynom, które będą nas reprezentowały na edycji wojewódzkiej w Czeladzi. Z dumą podkreślamy, że w kategorii szkół podstawowych awansowała dalej drużyna z naszego miasta!

 

Tekst: SP 22

 

BRD 2018 1

BRD 2018 2

BRD 2018 3