SOS w Gimnazjum Sportowym nr 2

logo sosGimnazjum Sportowe nr 2 w Rybniku dzięki bardzo dobrym wynikom szkoleniowym zostało zakwalifikowane przez Ministerwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Piłki Siatkowej do Programu SOS czyli Siatkarskie Ośrodki Szkolne.

 

Jest to ogrommne wyróżnienie dla rybnickiego gimnazjum, gdyż w Programie SOS uczestniczą tylko wybrane szkoły. W województwie śląskim zostało wytypowanych do Programu tylko 5 gimnazjów prowadzących klasy sportowe o profilu piłki siatkowej chłopców.

 

Ministerialny Program SOS powstał w ubiegłym roku i ma na celu stworzenie profesjonalnej, na skalę światową, metodologi szkolenia młodych siatkarzy. Uczestniczące w Projekcie szkoły uzyskują ogromne wsparcie w postaci sprzętu sportowego zarówno siatkarskiego jak i do treningu ogólnorozwojowego. Dzięki temu można praktycznie wprowadzać metodykę treningu bez obaw o środki na zakup najnowocześniejszego wyposażenia. Można się spodziewać, że dzięki temu wsparciu Gimnazjum Sportowe nr 2 przy współpracy z TS Volley Rybnik będzie jednym z najlepszych ośrodków siatkówki młodziezowej w Polsce.

 

G2 sos