Sesja Młodzieżowej Rady Miasta Rybnika - 20.04.2016

W dniu 20 kwietnia br w Urzędzie Miasta Rybnika odbyła się uroczysta sesja Młodzieżowej Rady Miasta Rybnika. W sesji uczestniczył Prezydent Miasta Piotr Kuczera i jego zastępca Wojciech Świerkosz, na zaproszenie odpowiedzieli także dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych.

Podczas spotkania miało miejsce podsumowanie ostatnich aktywności MRM w tym omówienie wyjazdu szkoleniowego do Wapienicy, podsumowanie Targów Edukacji i udziału w nich MRM. Omówiono wyjazd na Litwę i udział przedstawicieli MRM w projekcie "Rozwój społecznego kapitału jako narzędzie obywatelskiego uczestnictwa młodzieży w Państwach Europy Wschodniej". Podsumowano spotkanie na zaproszenie Fundacji Civis Polonus w Warszawie w ramach projektu „Partycypacja młodych w życiu społecznym na przykładzie młodzieżowych rad gmin” oraz wyjazd na debatę na zaproszenie MRM w Sosnowcu.

Ważnym elementem spotkania było pożegnanie 9 radnych maturzystów kończących kadencje, wyróżniający się aktywnością radni otrzymali roczny bilet do udziału w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez miasto. Podczas sesji podsumowano także konkurs dla młodzieży odbywający się podczas Targów Edukacji „Selfie z Rybkiem” i zwycięzcom wręczono nagrody.

Ponadto na spotkaniu omawiano współpracę z Agencją Star Manager, Inkubatorami Przedsiębiorczości, omówiono udział młodzieży w ramach wolontariatu w Festiwalu Nauki planowanym przez Wydział Edukacji w dn. 10.V br.

Członkowie MRM dyskutowali także o propozycjach obchodów 15-lecia MRM w Rybniku, współpracy z Młodzieżową Radą z ZSEU przy organizacji Dnia Dziecka, a także sporą część czasu poświęcono na rozważanie nowych pomysłów na działanie MRM Rybnik w przyszłej kadencji.

 

MRM 20.04 1

 

MRM 20.04 2

 

MRM 20.04 3

Zdj. Gazeta Rybnicka