„Rozwiń skrzydła w ekonomii”

Zespół Szkół Ekonomiczno – Usługowych wraz z Urzędem Miasta Rybnika realizuje projekt edukacyjny „Rozwiń skrzydła w ekonomii”.

 

Uczniowie uczestniczą w warsztatach o tematyce ekonomicznej, mają ciekawe zajęcia z przedstawicielami różnych instytucji min. ZUS, GUS, banki, Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

 

W ramach projektu przeprowadzony został konkurs na wykonanie ekonomiksu (komiksu o tematyce ekonomicznej) i gry planszowej.

 

Niezwykle interesująca była wycieczka edukacyjna do Narodowego Banku Polskiego w Katowicach, w której wzięli udział uczestnicy projektu w dniach 13, 14 i 18 czerwca 2016 roku. Podczas wycieczki po gmachu NBP uczniowie mieli okazję zwiedzić sortownię pieniędzy, wziąć do ręki sztabkę złota o wartości około 2 milionów zł, spotkać się kolekcjonerem maszyn do liczenia oraz z policją kryminalną, która podczas zajęć warsztatowych pokazała, jak w jaki sposób zbiera się i zabezpiecza odciski palców. Młodzież wzięła udział w konkursie o polityce monetarnej Unii Europejskiej, wykazała się znajomością polityki monetarnej oraz funkcji pełnionej przez Bank Centralny. Wyjazd dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń i był okazją do pogłębienia wiedzy ekonomicznej.

Projekt „Rozwiń skrzydła w ekonomii” realizowany jest w ramach edukacji ekonomicznej i współfinansowany przez Narodowy Bank Polski.

 

Tekst: ZSEU

 

Wizyta w NBP 1

 

Wizyta w NBP 2

 

Wizyta w NBP 3

 

Wizyta w NBP 4