Relacja z wizyty ZSEU na Łotwie

Erasmus+ logoZespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych realizuje projekt Erasmus Plus KA2 „Nakrywanie Europejskiego Stołu”. Projekt będzie trwał do 2017 roku i oprócz Polski biorą w nim udział partnerzy z Łotwy, Portugalii, Włoch i Turcji, która jest jego koordynatorem.

 

Projekt rozpoczął się wizytą dyrekcji i nauczycieli szkoły na Łotwie, w miasteczku Jurmala, u wybrzeży Bałtyku, gdzie odbyło się pierwsze spotkanie projektowe.

 

Wizyta miała na celu wzajemne poznanie się poszczególnych zespołów projektowych szkół partnerskich, prace organizacyjne nad projektem, omówienie zaplanowanych zadań, ustalenie zasad współpracy pomiędzy szkołami, a więc tak zwane wdrażanie projektu do realizacji.

 

Praca nad projektem była bardzo aktywna ze strony każdego z partnerów. Zaangażowanie, otwartość i dobra, uznająca kompromisy komunikacja sprawiły, że odbywała się ona w przyjaznej atmosferze. Dzięki temu wszystkie zaplanowane zadania zostały zrealizowane, a nasz zespół projektowy wrócił do Rybnika pełen motywacji, inspiracji i gotowości do działania.

 

Warto podkreślić, że w sukcesie pierwszego międzynarodowego spotkania projektowego miała niewątpliwie swój udział fantastyczna gościnność naszych partnerów z Łotwy. Czas spędzony w Jurmali wzbogacił nas o nowe doświadczenia i znajomości. Kolejne spotkanie odbędzie się w kwietniu w Portugalii.

 

Tekst: ZSEU

 

ErasmusLotwa