Relacja z VIII Międzyszkolnego Konkursu Polsko-Angielskiego Czytelniczo-Czarodziejskiego

29 października odbyła się ósma już edycja Międzyszkolnego Konkursu Polsko-Angielskiego Czytelniczo-Czarodziejskiego.

 

Tym razem do zmagań stanęło 9 trzyosobowych drużyn. Zawodnicy najpierw zapoznali się z treścią pięciu książek (Książę Kaspian, Podróż "Wędrowca do Świtu", Srebrne krzesło, Hobbit oraz Harry Potter i więzień z Azkabanu) oraz życiorysami ich autorów, a w czasie konkursu musieli się także wykazać znajomością języka angielskiego.

 

Walka była zacięta, w finale konieczna była dogrywka o II i III miejsce. I miejsce zajęła ekipa ze Szkoły Podstawowej z Jejkowic (Aleksandra Przetak, Paulina Jaworska,  Aleksander Kasperzec) przygotowana przez panią Hannę Kaczmarek. Na miejscu drugim znalazła się Szkoła Podstawowa nr 34 (Anna Skrzypiec, Julia Zaraś, Anna Matusik; opiekun: Aleksandra Skrzypiec), a na trzecim drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 (Zofia Kibało, Martyna Staneczek, Nikola Tkocz; opiekun: Maria Janowska-Werner).

 

Miłym faktem dla organizatorów konkursu był fakt, że ekipa gospodarzy (Wiktoria Jop, Emilia Kluba, Paulina Sereda) zdobyła najwięcej punktów i to z dużą przewagą, jednak tradycją konkursu jest honorowy udział drużyny szkoły organizującej konkurs - tym większe gratulacje należą się dziewczynom.

 

W dodatkowej konkurencji na najbardziej oryginalny strój, w której uczestnicy biorą udział indywidualnie, pierwsze miejsce zajęła Emilia Kluba z SP 32 (przebrana za profesor Trelawney), drugie Martyna Staneczek z SP 2 (przebrana za pająka), trzecie - Ania Matusik z SP 34 (przebrana za ... zmieniacz czasu Hermiony Granger).

 

Tekst: Anna Urbaniak

 

VIII k pa cc 1

VIII k pa cc 2

VIII k pa cc 3

VIII k pa cc 4

VIII k pa cc 5

VIII k pa cc 6