Relacja z VII Międzyszkolnego Konkursu Polsko - Angielskiego Czytelniczo - Czarodziejskiego

8 lutego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 w Rybniku, w skład którego wchodzi obecnie Szkoła Podstawowa nr 32 im. A. Szklarskiego, pojawiły się postacie z kart książek C. S. Lewisa, J. K. Rowling, R. Kosika i R. Dahla.

 

Uczestnicy turnieju musieli wykazać się wiedzą na temat życia pisarzy oraz wyznaczonych książek („Harry Potter i kamień filozoficzny”, „Harry Potter i komnata tajemnic”, „Charlie i fabryka czekolady”, „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”, „Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa”, „Lew, czarownica i stara szafa”) i zmierzyć z dziesięcioma konkurencjami, z których część wymagała znajomości języka angielskiego.

 

W zmaganiach udział wzięło 12 drużyn, w tym ekipa gospodarzy (jak zawsze – udział honorowy). Walka była zacięta i wyrównana. Jury, w skład którego wchodziła m.in. pani Katarzyna Wróbel, konsultant z Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej w Rybniku, miało duży problem z wyłonieniem najlepszych drużyn.

 

Ostatecznie zwyciężyła ekipa ze Szkoły Podstawowej nr 35 w składzie Daria Kaim, Mirosława Brzezina, Filip Dziuba. Drugie miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11: Bartłomiej Chlubek, Jakub Czech i Jakub Gaffke, trzecie – ekipa ze Szkoły Podstawowej nr 1: Wiktoria Budka, Pola Kaczmarek i Monika Reclik.

 

Osobną konkurencję stanowiło przebranie uczestników. Za najbardziej oryginalnych jury i opiekunowie uczniów, którzy mieli prawo głosu w tej sprawie, wybrali strój Bartłomieja Chlubka z SP 11, który zaprezentował się jako… smakowita tabliczka czekolady. Poza nim wyróżnienia otrzymało jeszcze 5 uczniów.

 

Każdy z uczestników otrzymał dyplom i drobne upominki. Wśród sponsorów wymienić trzeba: Urząd Miasta Rybnika, Wydawnictwo Egmont, Wydawnictwo Express Publishing i Firmę Egis, Wydawnictwo Oxford University Press, Piekarnię Pago, Cukiernie: „Tkocz” i „Dla Ciebie”.

 

Szczegółowa relacja i zdjęcia z przebiegu konkursu są dostępne na stronie internetowej SP 32: www.sp32.rybnik.pl.

 

Organizatorki, Daria Rudnicka i Anna Urbaniak, zapowiadają już kolejną, ósmą edycję konkursu, planowaną na październik 2013 roku.

 

Tekst: SP 32

 

1

2

3

4