"Lubimy zimę" - konkurs plastyczny u "Korczaka"

„Śnieg otulił ziemię całą, nadszedł wreszcie zimy czas, wszędzie biało wszędzie biało, wiele uciech czeka nas” Słowa tej przedszkolnej piosenki otwierają przed dziećmi czar zimowej aury.

 

Nie da się ukryć, że zima to pora roku, na którą czekają przede wszystkim dzieci. Czy zima może być czasem radosnych, bezpiecznych zabaw, a jednocześnie inspiracją do rozwijania wśród przedszkolaków uzdolnień plastycznych? Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie Przedszkole nr 14 im. Janusza Korczaka, zorganizowało konkurs plastyczny o zasięgu powiatowym, pod hasłem "Lubimy zimę".

 

W konkursie udział wzięło łącznie 11 przedszkoli z Czerwionki-Leszczyn, Jankowic, Świerklan i Rybnika. Na konkurs nadesłanych zostało 56 prac. Prace oceniane były przez powołaną na tę okoliczność komisję konkursową w skład której weszła Pani Marzena Oleksy kierownik filii nr 8 Powiatowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rybniku, Danuta Hartman pracownik tejże filii, przedstawiciel Rady Rodziców Przedszkola nr 14 Pani Karina Kryspin oraz Pani dyrektor P-14 Henrietta Front-Sikora.

 

Dzieci oceniane były w trzech kategoriach dzieci 3-4 letnie, dzieci 5-letnie i dzieci 6- letnie.

 

Wybór prac przysporzył komisji wielu kłopotów, ponieważ wszystkie  prace konkursowe wykonane były profesjonalnie, z dużym smakiem estetycznym małych artystów.

 

Po uzgodnieniu wspólnego werdyktu I miejsce przyznano Emilce B. z Czerwionki– Leszczyn oraz Ani Z. i Emilce F. z Rybnika. II miejsce zajęły Julia P. z Rybnika, Natalka L. i Julia K. z Czerwionki-Leszczyn. Na III miejscu uplasował się Alan Z. i Martyna K. z Czerwionki– Leszczyn oraz Ania M. z Rybnika. Przyznano jedno wyróżnienie dla Krzysztofa W. z Rybnika.

 

Organizatorki konkursu w najbliższym czasie prześlą do zwycięzców dyplomy i drobne upominki, życząc równocześnie wszystkim uczestnikom, wiary we własne możliwości, rozwijania swoich talentów oraz powodzenia i sukcesów w innych konkursach.

 

Tekst: P14

 

1  2  3  4  5  6  7  8  9