Przedszkolne „Święto Rodziny 2013”

Dnia 27 maja dzieci z Przedszkola Nr 13 im. Marii Kownackiej w Rybniku wraz ze swoimi najbliższymi uroczyście obchodzili „Święto Rodziny”. Impreza miała miejsce w chwałowickim Domu Kultury, a jej celem było przede wszystkim podkreślenie znaczenia wspólnoty rodzinnej oraz uświadomienie, jak ważna jest jej rola – zwłaszcza w dzisiejszych, „zwariowanych” czasach.

 

Bardzo pocieszający był widok przedszkolaków, które przychodziły na wspólne świętowanie niemalże z całymi rodzinami. W końcu taki był nasz zamysł – aby niejako zobligować rodziców do spędzenia wolnego popołudnia we wspólnym, rodzinnym gronie, ze swoimi pociechami - w miły i kulturalny sposób.

Swą obecnością zaszczycił nas także Przewodniczący Rady Miasta – Pan Andrzej Wojaczek.

Główną atrakcją programu był program artystyczny w wykonaniu przedszkolaków: dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze oraz pięknie zatańczyły dla swoich najbliższych. Dodatkowo, obecni na spotkaniu mieli okazję obejrzeć film pt.: „Kultura oczami dzieci”, w którym to dzieci wystąpiły w głównej roli. Poza tym, wszyscy zebrani mogli włączyć się w organizowaną przez przedszkole akcję „Pomóżmy Oskarkowi!” – była to akcja zbiórki funduszy na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla jednego z naszych przedszkolaków, 6-letniego Oskara, który uległ bardzo rzadkiej chorobie Legga-Calvégo-Perthesa, tj. jałowa martwica głowy kości udowej.

Wspólnymi siłami udało się zebrać niezbędną kwotę, umożliwiającą leczenie Oskarkowi. Pragniemy bardzo, bardzo serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy okazali swoje wielkie serce mogąc włączyć się w akcję i podać Oskarowi pomocną dłoń.

 

Na zakończenie, wszyscy razem, uroczyście zaśpiewali sobie wspólne „Sto lat”, ponieważ „Święto Rodziny” zostało zorganizowane z okazji nie jednego, lecz trzech wielkich świąt rodzinnych, takich jak: Dzień Matki, Dzień Ojca oraz Dzień Dziecka.

 

Tekst: Beata Trybuś, nauczyciel P-13


P13 1

P13 2

P13 3

P13 4