Przedszkole nr 13 na ogólnopolskiej liście Bezpiecznych Przedszkoli

Po 3-letnim okresie uczestnictwa w ogólnopolskim programie „Bezpieczne Przedszkole” Przedszkole nr 13 w Rybniku zakończyło już w nim udział.

 

W ramach uczestnictwa w programie od roku szkolnego 20014/2015 przedszkole realizowało zadania wynikające z programu, poświęcone zagadnieniom bezpieczeństwa oraz zdrowia przedszkolaków.

W ciągu minionych lat odbyło się wiele ciekawych zajęć i spotkań dla dzieci, m.in. takich jak spotkania z: policjantem, strażnikiem miejskim, ekipą pogotowia ratunkowego, ratownikami medycznymi, stomatologiem i wiele, wiele innych.

Do udziału w programie zaangażowani byli też rodzice przedszkolaków. Często pomagali w podejmowaniu zadań skierowanych do osób dorosłych – mających na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i poza nim. Brali udział w prelekcjach poświęconych bezpieczeństwu dziecka w zabawie i w ruchu ulicznym oraz w spotkaniach ze specjalistami, jak np.: z pracownikiem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rybniku. Rodzice włączali się też w wiele innych działań pozwalających na dobrą realizację założeń programu.

 

Za aktywne uczestnictwo w programie Przedszkole nr 13 otrzymało stosowny certyfikat.

Tekst: B. Trybuś (nauczyciel P13)

 

bezpieczne przedszkole