Przedszkolak - to brzmi dumnie w Unii Europejskiej

img 0029W dniu 09.05.2013 r. w sali konferencyjnej Hotelu „Olimpia” w Rybniku odbyła się konferencja zrealizowana w ramach projektu „Przedszkolak – to brzmi dumnie” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Podczas konferencji zostały przedstawione podstawowe założenia projektu w ramach którego uruchomiono dodatkowe oddziały dzienne oraz popołudniowe. Projekt realizowany jest przez 15 przedszkoli z obszaru Rybnika i umożliwia edukację przedszkolną ponad 300 przedszkolakom w wieku 3 i 4 lat.

 

img 0009

Podczas konferencji mieliśmy okazję wysłuchać prelekcji:

- Katarzyny Fojcik z Wydziału Edukacji nt. podstawowych założeń projektu „Przedszkolak – to brzmi dumnie”

- Marioli Kujańskiej z Centrum Doradztwa i Doskonalenia Kadr, która w prezentacji „Jak przedszkolak uczy się świata” przedstawiła m.in. inteligencję emocjonalną przedszkolaków
- Aleksandry Januszkiewicz i Andrzeja Jabłońskiego z Fundacji Ekologicznej Wychowanie i Sztuka „Elementarz”, którzy opowiedzieli o doświadczeniach Fundacji „Elementarz” w uruchomianiu małych przedszkoli dzięki środkom Unii Europejskiej.

Zgromadzeni goście mieli również okazję zobaczyć występy artystyczne przedszkolaków z Przedszkola nr 17 oraz z Przedszkola nr 32.

img 0061

 

Więcej zdjęć na profilu Facebook.pl Edukacji Rybnik LINK