Przed nami 9 edycja Festiwalu Nauki

5 maja na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy  w godz. 9.00-15.30 będziemy gościć zaproszonych uczniów z rybnickich szkół podstawowych. Spotkanie będzie okazją do przybliżenia dzieciom interesującego miejsca na mapie Rybnika, a także odkrycie nowego punktu Strefy Odkrywania Wyobraźni i Aktywności powstałej przy współpracy z Centrum Nauki Kopernik z Warszawy.
Czego jeszcze mogą się spodziewać uczestnicy?

Karol Wójcicki podczas swoich prezentacji przybliży nam „Kosmiczną rewolucję”. Z Laboratorium Pana Korka będziemy podglądać naukowca w kuchni, zbudujemy rakiety i instrumenty muzyczne a także poznamy fizykę baniek mydlanych. AstroHunters zabierze nas w podróż po układzie słonecznym, a Marek Żyła odkryje przed nami tajemnice teatru. Przedstawiciele PKO BP przybliżą nam sposoby na ekooszczędzanie i cyberbezpieczeństwo. Brick4kids wprowadzi nas w świat LEGOWEDO, uczniowie Zespołu Szkół Technicznych zaprezentują roboty, a Akademia Techniczna Małolata odkryje świat majsterkowania. Stowarzyszenie animatorów "Gizdy" przeprowadzi dla nas warsztaty bioplastik i slime, podczas których odkryjemy, co powstaje z połączeń różnych produktów, także takich, które każdy z nas ma w domowej kuchni. Odwiedzi nas także Naukobus z Uniwersytetu Rozwoju prezentując wystawę "Zmysły w ciemności", a na warsztatach "Żywioły - niebezpieczne siły natury" będziemy mieli okazję skorzystać z okularów VR. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach przygotowanych przez pracowników Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej, podczas których dowiedzą się czym jest termowizja w budownictwie i jakie dźwięki czają się w budynkach. Ważnym punktem wydarzenia będzie wystawa naukowa Centrum Nauki Kopernik.
Podczas Festiwalu będziemy mogli wejść na wieżę widokową i podziwiać miasto z lotu ptaka, a Klown Dyzio wprowadzi nas w świat baniek mydlanych.

Podczas 9 edycji Festiwalu Nauki czeka na nas wiele interesujących atrakcji.

Festiwal Nauki - kosmiczne wykłady, budowa rakiet, pokazy, warsztaty, prezentacje, doświadczenia.