Projekt „Otwórz się na pomoc”

Miasto Rybnik przystąpiło do projektu „Otwórz się na pomoc”. Głównym założeniem projektu jest profilaktyka oraz edukacja dzieci i młodzieży w temacie: zdrowia psychicznego i bezpiecznego korzystania z Internetu, problemów z alkoholem, przemocy, dopalaczy.

Dla każdego tematu został przygotowany film interaktywny, w którym uczniowie będą mogli dokonywać wyboru i od tych decyzji będzie zależało jak potoczy się los bohatera. Każdy film zakończony jest opisem sytuacji przez eksperta, który na podstawie decyzji gracza omawia następstwo wyborów.

Dodatkiem do filmu są poradniki prasowe ze skryptem dla nauczyciela (w załączniku). Materiały mają pomóc, uświadomić i zapobiegać problemom związanym ze współczesnymi trudnościami oraz uzależnieniami wśród dzieci i młodzieży. Projekt jest narzędziem edukacyjnym, który wpisuje się w tematykę profilaktyki współczesnych uzależnień i z powodzeniem może być wykorzystywany w szkole podczas zajęć z wychowawcą lub pedagogiem.

 

Cz.1 Zdrowie psychiczne i bezpieczne korzystanie z internetu: https://rybnik.naszemiasto.pl/miasto-rybnik-otworz-sie-na-pomoc/re

Cz.2 Alkohol: https://rybnik.naszemiasto.pl/rybnik-otworz-sie-na-pomoc-alkohol/re

Cz.3 Przemoc: https://rybnik.naszemiasto.pl/rybnik-otworz-sie-na-pomoc-przemoc/re

Cz.4 Dopalacze: https://rybnik.naszemiasto.pl/rybnik-otworz-sie-na-pomoc-dopalacze/re

 

Skrypt alkohol (pdf, 157 KB)

Skrypt dopalacze (pdf, 989 KB)