Praktykantki z Japonii i Turcji w rybnickim Gimnazjum

Chisa Izuta (Japonia) i Alev  Dogan (Turcja) od poniedziałku 27.02 prowadzą warsztaty edukacyjne w Gimnazjum nr 4. Potrwają one do piątku 2 marca, gdyż od niedzieli praktykantki trafią do kolejnej śląskej szkoły.

Przygotowane przez nie warsztaty poruszają tematy takie jak przedsiębiorczość, historia, geografia i  kultura krajów z których przyjechały. Wszystko to odbywa się w ramach projektu Enter Your Future, który trwa 6 tygodni i w tej edycji realizowany jest w 18 szkołach, od Częstochowy, przez Katowice, Sosnowiec, Zabrze czy właśnie Rybnik. Reszta praktykantów, która zawitała na Śląsk to osoby z Gruzji, Hiszpanii, Indonezji i Tadżykistanu.

 

Jako nie tylko członek komitetu pracującego nad projektem ale też Rybniczanka ciesze się, że choć jedna rybnicka szkoła zechciała przyjąć do siebie gości zza granicy. Osobiście uważam, że w dzisiejszym świecie ważne jest międzykulturowe zrozumienie i znajomości podstawowych faktów związanych z kulturą czy obyczajami innych nacji. Ponadto, jest to świetna okazja do szlifowania swoich umiejętności językowych gdyż wszystkie warsztaty prowadzone są w języku angielskim.

 

Projekt realizowany jest przez członków komitetu lokalnego AIESEC. Jest to organizacja studencka zrzeszająca ponad 50 000 członków w 110 krajach świata. Stanowi ona platformę rozwojową studentów chętnych do tworzenia sieci międzynarodowych kontaktów, oraz rozwijania swoich cech jako lidera.

 

Informacje o projekcie 

 

Tekst: Izabela Oślizło (Organising Committee of Enter Your Future Project)