Praktykanci z Hiszpanii w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych.

Od dnia 6 marca gościmy w naszej szkole grupę Hiszpanów z zaprzyjaźnionej szkoły hotelarskiej z Saragossy. Patricia, Daniel, Fernando Camila i Ewa przyjechali do naszego miasta wraz ze swoim nauczycielem Eduardo Comin Diarte w ramach projektu Erasmus, aby odbyć praktyki zawodowe w restauracjach "Delicja" i "Europa".

 

W środę 9 marca wraz z uczennicami klasy II TG, uczącymi się języka hiszpańskiego przygotowali Dzień Gastronomii Hiszpańskiej. Z przywiezionych z Hiszpanii oryginalnych produktów sporządzili charakterystyczne dania kuchni hiszpańskiej takie jak paella, tortilla czy słynne tapas. Dzień Gastronomii Hiszpańskiej zakończył się wspólną biesiadą, w której uczestniczył zaproszony prezydent Miasta Rybnika Pan Piotr Kuczera.
W trakcie spotkania mówiono o tajnikach kuchni polskiej i hiszpańskiej oraz porównywano zwyczaje i tradycje polskie i hiszpańskie. Językowo wspierała swoich uczniów i gości Pani Grażyna Kula-Kobiałko, która koordynuje pobyt grupy hiszpańskiej. W programie, oprócz zwiedzania naszej szkoły i miasta są wycieczki do Oświęcimia, Wieliczki i Krakowa.

 

Tekst: ZSE-U

 

IMG 0917

IMG 0916

IMG 0918