Praga zdobyta przez FC RONIN

W dniach 25-26 października 2013 r. w stolicy Czech odbył się Międzynarodowy Turniej Kickboxingu pod szyldem największej federacji Kickboxingu na Świecie WAKO.

 

Czech Open to od lat bardzo prestiżowy turniej Kickboxingu w formułach pointfighting, light contact oraz musicla forms. I to właśnie ta ostatnia konkurencja jest w centrum uwagi reprezentacji Polski dzieci pod przewodnictwem Trenera Roberta Szindlera. FC RONIN już niejednokrotnie udowodnił na arenie ogólnopolskiej, a od jakiegoś czasu również w Europie (sukcesy we Włoszech, Austrii, Czechach), że należy do ścisłej czołówki w konkurencji musical forms – układów sztuk walki do muzyki. Zawodnicy FC RONIN z klubów z Wodzisłąwia Ślaskiego, Rybnika i Radlina byli jedynymi reprezentantami naszego kraju w tej konkurencji. Zawodnicy zmierzyli się w konkurencji musical forms z zawodnikami z Czech, Słowacji i Niemiec. Jednak i obecna forma i poziom wyszkolenia nie dawał złudzeń konkurencji. W kilku kategoriach zdarzyło się nawet tak, że nasi zawodnicy zajmowali wszystkie miejsca na podium. Łącznie 8 zawodników FC RONIN zajęło aż 11 medali. Niektórzy wywalczyli medal w kilku kategoriach form (formy miękkie, twarde, miękkie z bronią i twarde z bronią). Na szczególną uwagę zasługuje występ 8 letniej Oliwi Mika z Radlina, która zaprezentowała formę ze stylu Capoiera do popularnej ostatnio piosenki zespołu Weeakend (wszyscy wiemy jakiej ;-), z kolei 9 letni Łukasz Jobczyk z Rybnika znowu pokazał, że jest po prostu bezkonkurencyjny. Mimo największej konkurencji w swojej kategorii, Łukasz wywalczył dwa złata w układach z bronią i bez, pokonując o dwie głowy wyższych od siebie Czechów. Nasza jedyna reprezentantka Klubu Lampart z Wodzisławia Śląskiego Natalia Mazur również nie zawiodła. Natalia zdobyła dwa złota w układzie z bronią kama oraz bez broni w formie do podkładu muzycznego z filmu „Piraci z Karaibów”. Pierwsze kroki w formule walk Pointfighting zrobili nasi juniorzy Kornel Nalik oraz Remigiusz Galbierz, którzy omal otarli się o podium zajmując 4 i piąte miejsce. Remigiusz Galbierz miał również bardzo duże szanse, zwłaszcza że można było dostrzec, iż jest zawodnikiem szybszym od swojego czeskiego rywala, zdobywając dwupunktowe prowadzenie w drugiej rundzie, niestety końcowy wynik walki był dla niego niekorzystny. Wygrało jednak doświadczenie rywala. Ale cóż oboje zawodnicy zapowiedzieli cięższą pracę w tej konkurencji walk przygotowując się już do grudniowych Mistrzostw Polski Nowoczesnych Sztuk Walki SILESIA SAMURAI w Rybniku. Warto dodać że nasz Klub wspólnie z Urzędem Miasta Rybnik, już po raz drugi jest współorganizatorem Mistrzostw Silesia Samurai.

 

Wyniki zawodników UKS RONIN z Radlina:

Oliwia Mika (8 lat) - 3 miejsce soft style girls. Oliwia zaprezentowała układ capoiera
Adrian Mika - 3 miejsce soft style weapons, układ z nunchaku
Marek Głomb - 2 miejsce hard style weapons, układ z kijem
Natalia Głomb - 2 miejsce soft style, układ wu shu
Remigiusz Galbierz - 3 miejsce soft style, układ ze stylu tygrysa oraz 1 miejsce hard style weapons, układ z kamąWyniki zawodników UKS RONIN - RYBNIK:Łukasz Jobczyk - 1 miejsce soft style boys oraz 1 miejsce hard style weapons, układ z kamą
Kornel Nalik - 3 miejsce hard style weapons, forma z saiWyniki zawodników UKS LAMPART z Wodzisławia Śląskiego:
Natalia Mazur - 1 miejsce soft style girls oraz 1 miejsce hard style weapons, forma z kamą  

 

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników Wschodnich Sztuk Walki na wyjątkowy, ogólnopolski Turniej Sztuk Walki na którym każdy zawodnik czuje się jak prawdziwy Wojownik. To oczywiście przewodnie motto turnieju Silesia Samurai, które przyświeca organizatorom. Ci, którzy przybyli na Śląsk w zeszłym roku potwierdzą, iż nie są to puste słowa. Mnogość unikatowych konkurencji zarówno dla fighterów jak i techników, wyjątkowe miejsce zawodów oraz organizacja na najwyższym poziomie, czyni z tej początkującej, ogólnopolskiej imprezy, jedne z najwartościowszych Mistrzostw w Polsce. Gala finałowa w Boguszowickiej hali odbędzie się 1 grudnia b.r. o godzinie 17.00.

 

W imieniu własnym oraz moich małych championów zapraszam bardzo serdecznie (www.zsls.eu). Na szczególną uwagę zasługuje występ naszych dwóch zawodników z Klubu UKS RONIN-RYBNIK. Starszy kadet Kornel Nalik prezentował układ twardy z bronią sai (widelce jakich używał czerwony żółw ninja), zdobywając 3 miejsce. Należy podkreślić, że stopień opanowani tej trudnej broni, Kornel opanował do mistrzostwa. Drugi nasz Champion to bezkonkurencyjny 9 letni Łukasz Jobczyk, ubiegłoroczny zdobywca Pucharu Świata w Austrii. Tym razem Łukasz walczył inną bronią, japońskimi sierpami kama. Po raz pierwszy na zawodach wykonał salto w tył z kamamai. Zaryzykował i wyszło idealnie. Większym sukcesem jednak jest fakt, iż Łukasz po raz pierwszy miał układ od początku do końca ułożony, zapamiętany i zrealizowany. Łukasz należy do dzieci nadpobudliwych, które mają problemy z koncentracją i dotychczas trenerowi Robertowi Szindler nie udawało się wyegzekwować uczonego układu na zawodach. Dotychczas Łukasz zawsze większość układu improwizował. Jednak wieloletni trening pod okiem doświadczonego Trenera i Mistrza przyniósł zamierzony skutek. teraz jeszcze czas na poprawienie zachowania....  

 

Występy podopiecznych z Rybnika:
http://www.youtube.com/watch?v=-3HYtaxclDc&;amp;feature=c4-overview&list=UUzQo-SyLg7SHC_pScC6MrSQ
http://www.youtube.com/watch?v=UtEf9wrnXG8&;amp;list=UUzQo-SyLg7SHC_pScC6MrSQ

 

ronin2013