Pomysły na kosze do segregacji

Konkurs dla przedszkolaków (archiwalny z 2012 r.)

Konkurs na skonstruowanie kosza do segregacji śmieci to nie tylko świetna zabawa, ale i dzielenie się pomysłami na swój domowy kosz, który nierzadko stanowi dość nieporęczny problem w zagospodarowaniu kuchennym. Jak zrobić kosz z pomysłem? Na to pytanie odpowiedziały przedszkolaki z 17 rybnickich placówek.

Regulamin konkursu „Kolorowa segregacja” zakładał budowę kosza do segregacji takich materiałów jak: papier, plastik i metal i odpady wielomateriałowe, szkło kolorowe, szkło białe i materiały pozostałe wykluczając materiały niebezpieczne. W konkursie nie braliśmy pod uwagę koszy brązowych, które są przeznaczone na odpady zielone, gdyż ani w salach zajęć przedszkolnych ani w domach nie gromadzimy liści, ani traw, ani gałęzi.

Jury oceniało estetykę wykonania, pomysłowość, funkcjonalność i czytelność instrukcji. Za każde z kryteriów można było otrzymać 10 punktów od czterech jury. Maksymalna ilość punktów wynosiła 160. W jury zasiedli: Katarzyna Fojcik (Wydział Edukacji), Katarzyna Korba (Wydział Edukacji), Aleksandra Malczyk (Wydział Gospodarki Komunalnej), Ewelina Ganiek (Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna) i Lech Pierchała (Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna).

Wyniki konkursu zostały ogłoszone 16 listopada 2012 r. w auli PiMBP w Rybniku:

I miejsce zajęło Przedszkole nr 13

II miejsce zajęło Przedszkole nr 20

III miejsce zajęło Przedszkole nr 12

IV miejsce zajęło Przedszkole nr 36

Przedszkole nr 13 otrzymało 1000 zł na dowolną wycieczkę edukacyjne. Serdecznie gratulujemy!

W zakresie najbardziej czytelnej instrukcji budowy kosza – na wyróżnienie zasługuje Przedszkole nr 20 z Rybnika, którą prezentujemy poniżej.

Wystawę można oglądać do 23 listopada 2012 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rybniku, w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży.

img 0092

img 0088

img 0096

img 0099

Więcej zdjęć na naszym profilu Facebook: link