Pomarańczowa Industriada w ZSzP 2

13.06.2015r. w ramach obchodów Industriady 2015 na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Niewiadomiu odbyły się zajęcia i zabawy rekreacyjno-sportowe dla wszystkich uczniów i ich rodzin.

 

Zostały przygotowane gry i zabawy, mini disco, malowanie buzi, animacje z chustą Klanza, o które zadbała firma Crazy Club Studio AGN. W organizację tej imprezy aktywnie włączyli się nauczyciele przygotowując tory przeszkód, rozgrywki sportowe, stoiska z lodami, napojami, grochówką, frytkami. Można było skorzystać też z oferty kawiarenki z domowymi wypiekami. Sporo emocji budził mecz w dwa ognie uczniowie kontra rodzice.

O godz. 13:45 rozpoczął się międzyklasowy konkurs dotyczący prezentacji zawodów wykonywanych w naszym lokalnym środowisku. Po zakończonym konkursie wszyscy jego uczestnicy oraz pozostali chętni mieszkańcy Niewiadomia wzięli udział w pomarańczowym korowodzie prowadzonym ze szkoły na teren zabytkowej kopalni Ignacy. Maszerujący nieśli balony i inne atrybuty koloru pomarańczowego. Na czele przemarszu szedł Rybek – maskotka Miasta Rybnika wraz z Ignasiem – górnikiem, a następnie bryczka z włodarzami miasta, przedstawicielami uczniów w śląskich strojach, potem Orkiestra Dęta, mażoretki i wszyscy chętni.

 

Wspólna zabawa była bardzo udana, pogoda dopisała, a dzieci z wielkim zaangażowaniem korzystały z przygotowanych atrakcji. Był to dzień pełen wrażeń i z pewnością na długo pozostanie w pamięci mieszkańców dzielnicy Niewiadom.

Tekst: ZSzP2

 

pomarańczowa industriada zdj1

 

pomarańczowa industriada zdj2

 

pomaranczowa industriada zdj3