Podsumowanie Targów Edukacji

Kilkuletnia już tradycja organizacji Targów Edukacji w dniu 21 marca wydaje się doskonale wpisywać w rzeczywistość szkolną. Tegoroczne targi dla gimnazjalistów w ZSEU  zgromadziły uczniów z 19 szkół (w tym 13 rybnickich gimnazjów oraz 6 gimnazjów spoza Rybnika).

 

Targi to nie tylko okazja do zapoznania się z różnorodną ofertą 11 szkół ponadgimnazjalnych z Rybnika ale także szansa na spotkanie z uczniami, nauczycielami oraz firmami współpracującymi ze szkołami.
Szkoły prześcigały się w prezentowaniu swoich atutów, w bardzo twórczy i niekonwencjonalny sposób, co z pewnością wpłynąć może na dylematy decyzyjne gimnazjalistów „którą szkołę wybrać?”

 

Uroczyste powitanie pierwszych grup gimnazjalistów przez Pana Adama Fudalego Prezydenta Miasta i Panią Urszulę Warczok Dyrektora ZSEU – gospodarza Targów, urozmaicone zostało dodatkowo happeningiem pt. „Ekologiczny pokaz mody” zorganizowanym przez Młodzieżową Radę Miasta. Happening był okazją do wykazania się kreatywnością i pomysłowością uczniów, ponieważ zadaniem każdej szkoły było przygotowanie i zaprezentowanie stroju ekologicznego.

Podczas targów wystawione były pojemniki na zużyte baterie, które stanowiły swoisty bilet wstępu.

Dzień 21 marca to także uroczyste otwarcie konkursu fotograficznego MRM „Ekologiczny Rybnik oczami młodych” (szczegóły www.mrm.rybnik.pl/index.php/ekologiczny-rybnik-oczami-mlodych/).

 

Równolegle na Kampusie odbyły się Targi Edukacji dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, podczas których można było zapoznać się z ofertą studiów wyższych przygotowanych na najbliższy rok akademicki przez Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Ekonomiczny i Politechnikę Śląską.

 

1

2

3

4

5

6

7

8