Pływanie w TYGLU

W dniu 15.12.2015 w rybnickim TYGLU odbyły się III Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół Górniczych w pływaniu. Na starcie zameldowało się pięć szkół: Zespół Szkół nr 6 z Jastrzębia, Powiatowy Zespół Szkół w Lędzinach, Zespół Szkół Zawodowych nr 2 z Knurowa, Zespół Szkół Zawodowych z Wodzisławia oraz gospodarze, czyli Zespół Szkół Technicznych z Rybnika.

Zawodnicy startowali w trzech konkurencjach indywidualnych na dystansach 50 metrów stylami: dowolnym , klasycznym i grzbietowym oraz w konkurencji sztafetowej na dystansie 4X50 metrów stylem dowolnym. Klasyfikacja prowadzona była oddzielnie dla dziewcząt i chłopców , wyłoniono również najlepszą zawodniczkę i najlepszego zawodnika zawodów wśród startujących pływaków.

Najwięcej emocji wzbudził wyścig sztafetowy rozegrany na zakończenie zawodów, w którym zmiany na prowadzeniu przejmowały praktycznie wszystkie zespoły po kolei ostatecznie jednak zwyciężył Zespół Szkół Zawodowych z Wodzisławia Śl. przed Zespołem Szkół nr 6 z Jastrzębia oraz Powiatowym Zespołem Szkół w Lędzinach. Klasyfikację generalną wygrał Zespół Szkól nr 6 z Jastrzębia, który zdobył puchar ufundowany przez panią dyrektor ZST Grażynę Kohut. Na drugim miejscu uplasowała się szkoła z Lędzin, a na trzecim miejscu, tuż przed gospodarzami zawodów, znalazła się szkoła z Wodzisławia Śl.

Najlepszą zawodniczką została Katarzyna Wysmolińska z ZSnr 6 w Jastrzębiu, a najlepszym zawodnikiem Krzysztof Hołysz z ZS nr 2 w Knurowie. Zawodnicy ci zostali uhonorowani specjalną statuetką.

Zawody zaszczycili swoją obecnością goście, a wśród nich Wojciech Świerkosz - wiceprezydent Miasta Rybnika, Arkadiusz Stanula - dyrektor MOSiR w Żorach i Rafał Tymusz - Dyrektor MOSiR w Rybniku.