Otwarci na sześciolatki

Sześciolatki wraz ze swoim rodzicami zagościły w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 11 w Rybniku. A to wszystko za sprawą zorganizowanego 13 marca 2013 r. Dnia Otwartego Szkoły.

 

Rybnicka jedenastka po raz kolejny potwierdziła, że jest szkołą przyjazną dla sześciolatków. W czasie Dnia Otwartego zarówno dzieci jak i dorośli mogli poznać prawdziwe i codzienne życie szkoły. Cieszymy się, że mogliśmy zobaczyć budynek szkoły oraz poznać nauczycieli. To cenne doświadczenie zarówno dla nas jak i dla naszej sześcioletniej pociechy – mówi jeden z rodziców.

 

Wszystko zaczęło się od wspólnego obejrzenia występu przygotowanego przez trzecią klasę, podczas którego uczniowie w zabawny oraz interesujący sposób zaprezentowali gościom wiersze Juliana Tuwima poznane na lekcjach w szkole.

Następnie rodzice zostali zaproszeni na prezentację opowiadającą o walorach oraz funkcjonowaniu szkoły, po której licznie uczestniczyli w rozmowach z nauczycielami dotyczących przebiegu edukacji dzieci.
Sześcioletnie dzieci w tym czasie udały się na niezwykłą wycieczkę, w czasie której wędrując po szkole mogły poznać życie ucznia do podszewki. Miały okazję wziąć udział w zajęciach przygotowanych przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Odwiedziły z nimi krainę zagadek i rebusów matematycznych, krainę tęczowej muzyki oraz krainę plastyki. Do pasjonującej zabawy zainspirowały je również klocki przestrzenne, zabawki oraz tablica multimedialna. Od dziś lubię chodzić do szkoły, bo fajnie się bawiłam z Panią. – podsumowuje zajęcia sześcioletnia Natalka.

 

Zatem sześciolatek w szkole? Dlaczego nie! Tym bardziej, że sześciolatki w szkole wygrywają -  uczą się najłatwiej i najchętniej - mówi Aleksandra Szymczak, dyrektor.

 

Tekst: SP 11

 

1 2  3 4 5 6 7 8 9 10 11