Olimpijczycy z „Mechanika”

Nieprzerwanie od 10 lat uczniowie Technikum nr 2 w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im.T.Kościuszki w Rybniku kwalifikują się do ścisłego finału Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra” mając na swoim koncie m.in. podwójne zwycięstwo w 2013 r.

 

Jak co roku spośród kilku tysięcy uczniów startujących w olimpiadzie wśród najlepszych nie mogło zabraknąć uczniów „Mechanika”.

 

W finale, który odbył się w tym roku w Akademii Morskiej w Gdyni wśród dziewięciu najlepszych zakwalifikowanych do finału w grupie elektrycznej znalazło się aż trzech uczniów rybnickiej szkoły. Miłą niespodziankę sprawił udział w finale Bartka Długiego ucznia zaledwie 2 klasy technikum, który ostatecznie zajął 9 miejsce. Debiutujący także w finale „Euroelektry” jego o rok starzy kolega Maciej Surowiecki zajął 6 miejsce, a „weteran” olimpiady (kwalifikujący się do finału po raz trzeci) Dawid Holona zajął 4 miejsce.

 

W grupie teleinformatycznej kolejnym finalistą został tegoroczny maturzysta Grzegorz Szymaszek, który oprócz sukcesu w Euroelektrze został finalistą innej olimpiady - Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej organizowanej przez AGH.

 

Tekst: Marek Holona (Dyrektor ZSME)

 

Euroelektra