Ogłoszenie wyników konkursu na Wolontariusza roku 2012/2013

wolon pisane noweII edycja konkursu na Wolontariusza roku 2012/2013 została rozstrzygnięta po przeliczeniu wskazanej w arkuszach liczby godzin przepracowanych przez uczniów rybnickich szkół ponadgimnazjalnych w ramach wolontariatu. Tym, którzy złożyli formularze do konkursu serdecznie gratulujemy wytrwałości. To dzięki wolontariuszom dowiadujemy się, że można pomagać innym z potrzeby serca, a nie pieniądza. Wartość, którą otrzymują w zamian jest niematerialna, jednak bardzo ważna: to przede wszystkim kształtowanie charakteru, satysfakcja, doświadczenie zawodowe i radość potrzebujących.

Gdzie młodzi ludzie udzielali się najchętniej?

  W formularzach zgłoszeniowych wyliczano: Centrum Promocji Sportu ACTIVE, WOŚP, akcję „Czapka św. Mikołaja”, Stowarzyszenie OLIGOS, ZHP i inne.

Najwięcej swojego wolnego czasu poświęciła Martyna Kowacka udzielając się głównie w ZHP, dzięki czemu zdobyła I miejsce i bilet dla dwóch osób na wrześniowy koncert Roda Stewarta (1872 h). 364 godziny w wolontariacie zapewniły II miejsce Mateuszowi Gruczelakowi i Rafałowi Adamczykowi, którzy otrzymują po jednej wejściówce na ww. koncert. Wyróżnienia należą się również Gilbertowi Wojaczkowi i Karolinie Wilim, którzy za przepracowane godziny otrzymują pendrive’y.

Ponadto, na uczestników czekają nagrody-niespodzianki. Każdego z uczestników konkursu telefonicznie poinformuje o szczegółach pracownik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rybnika.