Oficjalne wyniki zakończonego Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr”.

W dniu 9 stycznia 2018 zostały ogłoszone oficjalne wyniki prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr”. Uczeń klasy 3TFR Adam Gawlik uzyskał w nim wyróżnienie.

 

Konkurs „Bóbr” jest jednym z najpopularniejszych, najtrudniejszych i najciekawszych konkursów informatycznych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

 

Adam uzyskał 101,25 pkt. Maksymalna ilość punktów do zdobycia to 120. Ze względu na trudność zadań, zdecydowana większość uczestników konkursu nie jest w stanie osiągnąć progu 75pkt. 

 

Charakter zadań konkursowych ma duży wpływ na zainteresowanie konkursem. Zadania w konkursie Bóbr są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i matematyka. Niektóre zadania dotyczą budowy komputerów, inne oprogramowania użytkowego. Zadania często są związane również z kulturą i językiem. Wiele zadań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnościami algorytmicznego myślenia. Zadania są testowe. Aby rozwiązać zadanie należy: wybrać jedną poprawną odpowiedź spośród na ogół czterech możliwych, lub wpisać odpowiedź w okienku lub wykonać inne czynności prowadzące do rozwiązania, o których jest mowa w zadaniu.

 

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla laureatów oraz osób wyróżnionych, podczas zakończenia XII Edycji Konkursu Bóbr odbędzie się 9 marca 2018 roku (w piątek) na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

 

Oficjalna strona konkursu: www.bobr.edu.pl

 

Opiekunem ucznia był Tomasz Mandrysz.

 

Tekst: ZST