O Cukierku i nie tylko, czyli chwil kilka z Waldemarem Cichoniem

23 listopada 2017 roku gościnne mury Szkoły Podstawowej nr 22 im. Juliusza Słowackiego w Rybniku, a konkretnie salkę gimnastyczną, odwiedził pan Waldemar Cichoń - popularny pisarz dla dzieci. Autor książki znajdującej się w spisie lektur dla klas I – III - „Cukierku, ty łobuzie!”.

 

Uczniowie klas: Ia, IIa, IIIa, IIIb, IIIc, IIId oraz IVc (podzieleni na 2 grupy) z zapartym tchem i wytrzeszczonymi - bynajmniej nie ze strachu - oczami słuchali brawurowych historyjek z udziałem tytułowego bohatera serii... kota o wdzięcznym imieniu Cukierek. Młodzi czytelnicy poznali też okoliczności powstania kolejnych części książek o niesfornym czworonogu.

 

Autor, jak na pisarza przystało, spoglądał na swoich czytelników z wygodnego bujanego fotela, a tuż obok na stoliku pomiędzy kolorowymi książkami czaił się pluszowy Cukierek.

 

Było też mnóstwo pytań z sali, na które cierpliwie odpowiadał pan Waldemar. Chyba żadne nie pozostało bez odpowiedzi... Na końcu spotkania uczniowie skwapliwie wykorzystali możliwość zdobycia autografu, niektórzy otrzymali dedykację do własnej książki o Cukierku.

 

To świetny sposób na upowszechnianie czytelnictwa wśród młodych ludzi.

 

Co prawda jesteśmy Szkołą Promującą Zdrowie, ale: "Takie Cukierki uwielbiamy!" - to najczęstszy komentarz uśmiechniętych dzieciaków wychodzących z sali.

 

Tekst: SP 22

 

spotkanie autorskie W.Cichoń