Nie budowlane sukcesy uczniów Budowlanki

W ostatnim czasie uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych odnieśli wiele mniejszych lub większych sukcesów w różnego rodzaju konkursach, które ujawniły ich przeróżne pasje, zainteresowania i zdolności, bardzo odbiegające od profilu kształcenia w Budowlance. 

 

Emilia Zajac

Emilia Zając uczennica klasy trzeciej Technikum Budowlanego nr 4 zajęła II miejsce w finale II wojewódzkiego Konkursu Dziennikarsko - Fotograficznego „Jestem w Gazecie” w Katowicach, organizowanym przez  Klub Kontra. Cenną nagrodą za zajęcie tak wysokiego miejsca w konkursie jest możliwość udziału w warsztatach fotograficznych.

 

Rafal KozikRafał Kozik, uczeń klasy czwartej Technikum, na  IV Konkursie Piosenki Filmowej "Zapomniana melodia" zorganizowanym przez Dom Kultury w Rybniku-Niewiadomiu - zajął zaszczytne II miejsce! To już kolejny sukces tego utalentowanego młodego geodety, gdyż na takim kierunku kształci się Rafał w ZSB.

 

W cieszącym się już od lat dużym zainteresowaniem Pojedynku na Słowa, upowszechniającym poezję mówioną i śpiewaną, a organizowanym przez  Fundację EDF Polska Klub Energetyka,  drużyna Budowlanki zapewniła sobie wejście do półfinału wygrywając pojedynek w świetnym stylu z uczniami
I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich.

Pojedynek na slowa

 

Szymon BialeckiWreszcie, uczeń drugiej klasy Technikum o profilu informatycznym – Szymon Białecki zdobył II miejsce w I Międzyszkolnym Dniu z Pasją, konkursie zorganizowanym przez Zespół Szkół Technicznych w Rybniku. Okazuje się, że zdolności informatyczne nie przeszkadzają Szymonowi być świetnym beat boxerem.

 

Cieszy fakt, że uczniowie szkoły o profilu technicznym wykazują tak różnorodne zdolności i umiejętności, w dodatku bardzo odbiegające od charakteru ich przyszłych profesji!

 

Tekst: Ewa Maciejek (ZSB)