Nauczyciele ZST propagują aktywne spędzanie czasu wolnego

 

Nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku Anna i Artur Duda wraz z synem Kacprem w dniu 11 listopada wystartowali w zawodach Family Cup, które odbyły się w Mikołowie pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zawody Family Cup to coroczny cykl zawodów dla amatorów w dyscyplinach takich jak: narciarstwo alpejskie, narciarstwo biegowe, snowboard, kolarstwo górskie, tenis oraz pływanie. Są to zawody dla amatorów, a celem działania Family Cup jest promocja zdrowego sportowego stylu życia wśród Polaków w wieku umożliwiającym uprawianie sportu amatorskiego, traktowanego jako najlepsza, a zarazem najtańsza forma ochrony własnego zdrowia i utrzymania się w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Dzięki umowom z Polskim Związkiem Narciarskim, Polskim Związkiem Snowboardu, Polskim Związkiem Kolarskim i Polskim Związkiem Tenisowym zawody posiadają oficjalny status Mistrzostw Polski Amatorów. Zawody od kilku lat objęte są honorowym patronatem Prezydenta RP, który rokrocznie funduje Puchar Dla Najbardziej Usportowionej Rodziny w Polsce (przyznawany najlepszej rodzinie startującej w największej ilość edycji zawodów).

 

Family Cup to nie tylko Sport traktowany jako najlepsza, a zarazem najtańsza forma ochrony własnego zdrowia, ale również często pierwszy szczebel w przyszłej karierze zawodniczej dziecka. Z perspektywy 17 lat okazuje się, że pierwsze kroki w karierze zawodniczej, dzięki rodzicom i okazjom jakie stwarzały zawody Family Cup stawiali: siostry Radwańskie, Maja Włoszczowska, Ola Dawidowicz,  bracia Kot, Anna Korzeniak, Jerzy Janowicz i wielu innych, dzisiejszych mniej znanych juniorów i seniorów uprawiających Sport wyczynowo.

 

Anna Duda wygrała zawody w swojej kategorii, natomiast cała rodzina startowała w konkurencjach indywidualnych oraz sztafecie rodzinnej.

 

Nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych nie tylko kształtują i wychowują młodzież ZST, ale również wpływają pozytywnie swoja postawą i przykładem na kształtowanie pozytywnych postaw wobec kultury fizycznej.

 

Tekst: ZST

 

familycup