Nagrody dla Zespołu Szkół Technicznych

 

10 października 2013 r., w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki odbyła się uroczystość wręczenia nagród w ramach II edycji ogólnopolskiego oraz wojewódzkiego rankingu IT Szkoła 2013 w Polsce, pośród prawie 400 placówek, które zgłosiły się do projektu Zespół Szkół Technicznych z Rybnika znalazł się na 3 miejscu w rankingu ogólnopolskim oraz na 1 miejscu w rankingu wojewódzkim.

 

 IT Szkoła to internetowy, otwarty program w zakresie teorii oraz zastosowań technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz innych osób zainteresowanych tematyką ICT.
Ranking szkół ponadgimnazjalnych IT Szkoła jest sporządzany na podstawie pomiaru aktywności udziału uczniów w poszczególnych kategoriach działań programu: kursach dla uczniów, wszechnicy informatycznej stacjonarnej, wszechnicy informatycznej online, konkursach IT, akademickich kołach naukowych oraz we wszechnicy na kołach.
Dzięki udziałowi w programie uczniowie ZST w Rybniku mogą pogłębiać swoją wiedzę informatyczną, brać udział w ciekawych i rozwijających konkursach a także uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez wybitnych specjalistów z Politechniki Śląskiej. Najaktywniejsi uczniowie biorący udział w programie mają możliwość nieodpłatnego korzystania z szerokiego wachlarza oprogramowania Microsoft.

Opiekunami uczniów biorących udział w Programie są panowie Tomasz Stadnicki i Marcin Małolepszy.

 

Tekst: ZST


itszkola


itszkola2