Muzyczny sukces ucznia ZSB

Już od 6 lat odbywa się w Rydułtowach Festiwal „NIEZAPOMINAJKA”, którego główną ideą jest promowanie twórczości tych artystów, którzy odeszli już do historii.

 

14 marca 10 wokalistów, a wśród nich uczeń Zespołu Szkół Budowlanych - Rafał Kozik, prezentowali przed jury i publicznością utwory Grzegorza Ciechowskiego oraz Zespołu Republika. Rafał zaśpiewał dwie piosenki z repertuaru Grzegorza Ciechowskiego: „Telefony” i „Nostradamus”.

 

Wokalistów oceniało jury w składzie: Hanna Hołek - piosenkarka, finalistka programów „Must Be the Music” i „Bitwa na głosy”; Anna Urbańczyk - nauczycielka w klasie skrzypiec w Szkole Muzycznej I stopnia w Rydułtowach; Katarzyna Wuwer - nauczycielka śpiewu; Beata Mazurek - wokalistka w zespole Filadelfia; Roman Huzior - kontrabasista w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Śląskiej oraz nauczyciel w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Szafranków w Rybniku.

Rafał "wyśpiewał" w konkursie główną nagrodę Festiwalu – GRAND PRIX i tym samym, po raz kolejny udowodnił, że kształcenie się w kierunkach budowlanych nie przeszkadza wcale w rozwijaniu muzycznych talentów.

 

Aktualnie Rafał przygotowuje się do XXIII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Żory 2014, którego finał odbędzie się 25 kwietnia.

 

Tekst: ZSB