Modna "Jedenastka"

Pokaz mody w Szkole Podstawowej? Dlaczego nie! Z takiego właśnie założenia wyszły organizatorki - Barbara Grządziel, Ewa Kłosek, Beata Kowalska - pierwszej edycji szkolnego pokazu mody, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 11. 

 

Do zabawy zaproszono uczniów klas pierwszych i drugich szkoły podstawowej. Liczba uczestników wzrastała z dnia na dzień, aż w końcu na pokazie zaprezentowały się 33 osoby. Każda z uczestniczek miała za zadanie przygotować wspólnie z rodzicami dwa stroje. Jeden strój miał dotyczyć scenerii zimowej, drugi całkowicie przeciwnej – lata. Uczennice przynosiły swe piękne ubrania już kilka dni przed pokazem, co sprawiało, iż jeszcze przed występem można było poczuć atmosferę zbliżającego się wydarzenia – opowiada Beata Kowalska.

Dzień występu dla wielu okazał się dniem pełnym radości i wrażeń. Pokaz rozpoczął się od prezentacji strojów zimowych. Następnie, gdy dziewczęta były ponownie gotowe do występu, rozpoczął się pokaz mody letniej. Indywidualne występy zakończyły się wspólnym przemaszerowaniem jeszcze raz po wybiegu, by widzowie mogli ponownie zobaczyć przepiękne stroje. Uczestniczki wyglądały przepięknie, a co najważniejsze żadna z nich nie miała tremy. Prawdopodobnie zawdzięczamy to cudownej publiczności, która każdy występ nagradzała ogromnymi brawami – wspomina Beata Kowalska.

Po zakończonych pokazach na uczestników czekała jeszcze jedna niespodzianka. Grupa uczennic przygotowała specjalny, muzyczny występ. Zaśpiewały dwie popularne oraz lubiane piosenki: „Mam tę moc” i „Ulepimy dziś bałwana”.

 

ŹRÓDŁO: Szkoła Podstawowa nr 11 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 11 w Rybniku