Młodzieżowy Lider Biznesu 2014

Monika Sobczak uczennica z Zespołu Szkół Technicznych im. Stanisława Staszica w Rybniku została zwyciężczynią III etapu Konkursu „Młodzieżowy Lider Biznesu 2014” na szczeblu regionalnym.


23 kwietnia 2014 roku Monika będzie reprezentowała nasz region w IV ponadregionalnym etapie konkursu w Żorach.
III etap konkursu, do którego zakwalifikowało się 5 uczniów rybnickich szkół ponadgimnazjalnych, odbył się 26 marca 2014 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno Usługowych w Rybniku.

Partnerem organizacyjnym konkursu było Miasto Rybnik. III etap regionalnego Konkursu „Młodzieżowy Lider Biznesu 2014” został objęty patronatem Posła PiS Grzegorza Janika, który ufundował nagrodę dla zdobywcy I miejsca.

Uczestnicy konkursu zaprezentowali przygotowane wcześniej prace projektowe dotyczące kampanii marketingowej i odpowiadali na 2 wylosowane pytania. Punktacja konkursu po III etapie przedstawia się następująco:

1. Monika Sobczak - Zespół Szkół Technicznych -92,5 pkt.
2. Artur Gojny -Zespół Szkół Ekonomiczno – Usługowych -85,5 pkt.
3. Gilbert Wojaczek - Zespół Szkół Ekonomiczno – Usługowych – 79,5 pkt.
4. Urszula Szulik - Zespół Szkół Ekonomiczno – Usługowych – 72,5 pkt.
5. Grzegorz Szymaszek – Zespół Szkół Mechaniczno –Elektrycznych – 69,0 pkt.

 

Organizowany przez Żorską Izbę Gospodarczą i Miasto Rybnik konkurs obejmuje zagadnienia z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii, finansów oraz biznesu. Ma na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodzieży.

 

Finałowa piątka odbierze atrakcyjne nagrody w Żorach z rąk prof. Jerzego Buzka, który objął patronatem honorowym cały konkurs.

 

Zwycięzca I miejsca w ponadregionalnym Konkursie „Młodzieżowy Lider Biznesu 2014” otrzyma nagrodę IPad Apple 3 32GB oraz bezpłatny semestr na wybranym kierunku studiów w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach.

 

Dodatkowo, wszyscy uczestnicy, którzy zakwalifikowali się i wezmą udział w IV ponadregionalnym etapie Konkursu, otrzymają nagrodę specjalną od prof. Jerzego Buzka - zaproszenie do Brukseli w celu zwiedzenia Parlamentu Europejskiego.

 

Monice Sobczak życzymy zdobycia I miejsca w finale.

 

mlb2014 1

 

mlb2014 2

 

mlb2014 3mlb2014 4

 

mlb2014 5

 

mlb2014 6