Młodzieżowa Rada Miasta otrzymała tytuł wolontariuszy roku 2012

p1030563W ramach konkursu Wolontariusz roku 2012 organizowanego przez Stowarzyszenie OLIGOS na rzecz dzieci, młodzieży oraz absolwentów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rybniku przy wsparciu Centrum Wolontariatu CRIS, Młodzieżowej Radzie Miasta Rybnika przyznano tytuł Wolontariusz roku 2012 Miasta Rybnika za akcję charytatywną „Czapka św. Mikołaja”.

 

Celem konkursu jest promocja idei wolontariatu na terenie naszego miasta, a także uhonorowanie i zaprezentowanie sylwetek aktywnych rybnickich wolontariuszy oraz wyjątkowych akcji wolontarystycznych. Konkurs skierowany jest do wolontariuszy, osób korzystających z ich pomocy, przedsiębiorstw, które realizują program wolontariatu pracowniczego oraz organizacji pozarządowych i instytucji publicznych współpracujących z wolontariuszami i wspierających ruch wolontarystyczny w Polsce.

W dniu 5 grudnia w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Konstantego Prusa odbyła się gala i uroczyste wręczenie okazjonalnej rzeźby i dyplomu pamiątkowego
w podziękowaniu za zainteresowanie wolontariatem, poświęcony czas, a przede wszystkim za serce pełne miłości ofiarowane innym.

Data 5 grudnia to nie została wybrana przypadkowo, w tym dniu obchodzony jest coroczny Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.