Mistrzostwa Polski w pływaniu Masters

W dniach 26-27 maja br w Warszawie odbyły się otwarte Mistrzostwa Polski w pływaniu Masters.  W zawodach startowało dwoje reprezentantów ZST z Rybnika: Anna Duda (nauczyciel wychowania fizycznego) oraz tegoroczny absolwent Tomasz Gruszka.

Anna Duda wywalczyła tytuł mistrzyni Polski na dystansie 200 metrów stylem zmiennym, wicemistrzostwo Polski na dystansach 50 metrów stylem motylkowym oraz 50 metrów stylem dowolnym natomiast na dystansie 100 metrów stylem dowolnym zajęła trzecie miejsce.  Anna Duda startowała również w sztafecie 4x50 metrów stylem zmiennym w której wywalczyła 1 miejsce pobijając jednocześnie dotychczasowy rekord Polski na tym dystansie o 3 sekundy. Tomasz Gruszka zwyciężył na dystansie 100 metrów grzbietem, w konkurencji 50 grzbietem wywalczył tytuł wicemistrzowski natomiast w wyścigu 50 dowolnym zajął 3 miejsce.

W zawodach które odbywały się na basenie 50 metrowym brało udział ponad 400 zawodników  z całej Polski.