Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego „Mistrzowie Literowania”

8 lutego 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 13 w Rybniku odbył się już po raz szósty Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego „Mistrzowie Literowania”, który cieszy się niegasnącą popularnością wśród rybnickich placówek już od siedmiu lat.

Również i w tym roku chwałowicką”trzynastkę” odwiedziło dwanaście trzyosobowych drużyn złożonych z uczniów klas IV - VI.

 

Rywalizacja podzielona została na sześć konkurencji, których celem było sprawdzenie: rozumienia ze słuchu pojedynczych liter, rozumienia ze słuchu słów oraz zwrotów, umiejętności łączenia podanych liter w słowo, umiejętność literowania podanych słów, umiejętność literowania słów ze słuchu, zasób słów uczestników oraz umiejętność poprawnego ortograficznie zapisu tekstu w języku angielskim.

 

Konkurs jak co roku przygotowały nauczycielki języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej nr 13: Anna Filiks i Anna Piechota.

 

W tegorocznej edycji mistrzami literowania angielskich słówek okazała się być drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Rybniku, którą przygotowała pani Maria Janowska – Werner.

 

Za rok kolejna edycja konkursu. Do wspólnej zabawy już teraz serdecznie zaprasza SP13 w Rybniku.

 

Tekst: SP 13

 

mistrzowie literowania 1

 

mistrzowie literowania 2