Międzyszkolnej Ligi Języka Angielskiego 2016

Za nami kolejna edycja Międzyszkolnej Ligi Języka Angielskiego organizowanej w G17 pod honorowym patronatem Dyrektora Delegatury w Rybniku Kuratorium Oświaty w Katowicach.

 

Już po raz dziewiąty Gimnazjum Dwujęzyczne nr 17 w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku zaprosiło uczniów klas trzecich gimnazjów z Rybnika oraz sąsiednich powiatów do wspólnej zabawy i rywalizacji w zakresie znajomości języka angielskiego – między innymi po to, by zachęcić uczniów kończących gimnazjum do podjęcia kształcenia w licealnych klasach dwujęzycznych.

 

Do konkursu przystąpiły 62 osoby z 24 szkół w 14 miejscowościach (Rybnik, Czerwionka-Leszczyny, Lyski, Świerklany, Żory, Wodzisław Śląski, Radlin, Pszów, Marklowice, Racibórz, Nędza, Suszec, Knurów i Zebrzydowice). Po 4 etapach pisemnych rozegranych w marcu, 28 kwietnia odbył się finał ustny, do którego zakwalifikowano 14 gimnazjalistów z 11 szkół: G2, G7 i G18 w Rybniku, G1 w Żorach, G2 i G3 w Wodzisławiu Śląskim, G1 i G3 w Raciborzu, G2 w Radlinie oraz gimnazjów w Nędzy i Suszcu.

W tegorocznej edycji finałowe wystąpienie każdego uczestnika składało się z dwóch części. Pierwsza polegała na wygłoszeniu przygotowanej w domu wypowiedzi na jeden z dwóch tematów do wyboru: “Do you own your mobile or does your mobile own you?” lub “There is no such thing as coincidence.” Druga część była improwizowana – uczestnik losował krótki opis dość dziwnej sytuacji ze sobą w roli głównej, a jego zadaniem było wyjaśnić w kilku zdaniach co sprawiło, że się w niej znalazł. Laureatami zostali:

 

I miejsce – Agata Procek z Gimnazjum w Nędzy
II miejsce – Anna Mrukwa z Gimnazjum Publicznego w Suszcu
III miejsce – Bartosz Sawicki ze Sportowego Gimnazjum nr 2 w Radlinie
IV miejsce – Marta Cyran z Gimnazjum Dwujęzycznego nr 18 w Rybniku
V miejsce – Antonina Piechota z Gimnazjum nr 7 w Rybniku
VI miejsce – Karolina Pawłowska z Gimnazjum nr 1 w Raciborzu
VII miejsce – Karolina Konieczna z Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 2 w Rybniku

 

Organizatorki konkursu – anglistki Gimnazjum Dwujęzycznego nr 17 w Rybniku: Ewa Gatnar, Marzanna Bogusz i Zuzanna Pasierbek – zapraszają do jubileuszowej X edycji Ligi za rok.

 

Tekst: ZS1

 

finalisci

 

laureaci

 

organizatorki z laureatka i jej nauczycielka