Międzyszkolny konkurs na plakat promujący czytelnictwo: CZYTAM, bo…

We wtorek, 13 marca 2018 roku w Zespole Szkół Urszulańskich odbyła się gala wręczania nagród laureatom międzyszkolnego konkursu na plakat promujący czytelnictwo: CZYTAM, bo…

 

Na konkurs wpłynęło aż pięknych 120 prac z takich miejscowości jak: Piece, Raszczyce, Rybnik, Świerklany, Wodzisław Śląski, Żory.

 

Autorzy prac konkursowych mieli od 6 do 18 lat. W związku z tym niezależne jury konkursu, związane z różnymi bibliotekami Rybnika przyznało aż 24 nagrody, 6 wyróżnień i 34 kwalifikacji prac do wystawy. Osiem równorzędnych pierwszych miejsc przyznano następującym uczniom:

 

· Patrycja Pendziałek - SP nr 1 w Świerklanach

· Alan Tekiela SP nr 13 w Żorach

· Maja Wojewodzic SP nr 22 w Rybniku

· Natalia Pudło SP nr 35 w Rybniku

· Julia Gwózdź V LO w Rybniku

· Anna Olma Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych

· Antonina Żukowska i Łucja Okoń Zespół Szkół Urszulańskich

 

Społeczność Zespołu Szkół Urszulańskich dodatkowo uhonorowała Annę Olma nagrodą publiczności – pluszowym niedźwiadkiem wręczonym przez szkolną maskotę. (Ursus – to niedźwiedź po łacinie).

 

Wiosną tego roku nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej na terenie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rybniku.

 

W lipcu nagrodzone prace będzie można podziwiać na wystawie w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rybniku.

 

Galeria nagrodzonych prac, zdjęcia z uroczystości wręczenia nagród, dane wszystkich laureatów – na stornie internetowej konkursu: http://www.bsip.miastorybnik.pl/czytam/bo.htm

 

czytam bo 2018 1

czytam bo 2018 2

czytam bo 2018 3