Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2017 w Zespole Szkół Urszulańskich w Rybniku

Główną atrakcją tegorocznych obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w Zespole Szkół Urszulańskich był Pierwszy Urszulański Dzień Postaci z książki.

 

W imieniny miesiąca, czyli 10 października każdy, kto chciał - mógł się przebrać za postać z książki. Szkoła tego dnia wyglądała niezwykle barwnie. Około jednej trzeciej dzieci i młodzieży (a nawet trzy nauczycielki ze świetlicy) wzięło udział w naszej zabawie. Przechodząc korytarzem mijaliśmy Pipi, Czerwonych Kapturków, Alicje, Katniss, zwiadowców, smoki… Kto chciał - mógł pozować do zbiorowego zdjęcia. Niestety, pogoda pokrzyżowała nam plany i zdjęcia musieliśmy robić w budynkach szkoły i trudno było na nich objąć wszystkich.

 

Kto chciał mógł dodatkowo brać udział w konkursie na najlepsze przebranie. Wystarczyło dostarczyć swoje zdjęcie w formie pliku jpg lub zapozować do indywidualnego zdjęcia. Ze zgromadzonych w ten sposób zdjęć przygotowano liczącą 76 slajdów prezentację: zdjęcie przebranego ucznia, okładka książki, nazwa postaci i numer slajdu. Prezentacja w formie galerii została opublikowana na stornie internetowej biblioteki oraz wydrukowana i powieszona na gazetce ściennej. Dzięki temu każdy chętny mógł zagłosować na trzy wybrane przez siebie postaci – do urny przed biblioteką lub za pośrednictwem dziennika elektronicznego. Głosowali rodzice, nauczyciele, dzieci, młodzież.

 

Galeria zdjęć postaci: http://www.bsip.miastorybnik.pl/zsu/MDBS/PUDPzKs/index.html

 

Galeria zdjęć z obchodów: http://www.bsip.miastorybnik.pl/zsu/MDBS/2017/index.html

 

Prezentacja wykorzystywana na apelach: http://www.bsip.miastorybnik.pl/zsu/MDBS/2017.pdf

 

Tekst: Gabriela Bonk