Międzygalaktyczna podróż w ZSP2 w Niewiadomiu

W dniu 8 marca 2018 r. odbyły się w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 2 w Rybniku Niewiadomiu warsztaty przyrodnicze. Klasy I a, II a i III b udały się w międzygalaktyczną podróż na pokładzie mobilnego planetarium Quasar. 

 

Najmłodsi wybrali się z Ziemi w Kosmos, by odnaleźć Czekoladową Planetę. Podczas podróży, której towarzyszyło rodzeństwo kosmitów, poznali budowę ciał niebieskich, dowiedzieli się czym są i skąd pochodzą supernowa, kometa, mgławica, lądowali na asteroidzie.

 

Starsi uczniowie eksplorowali Układ Słoneczny w poszukiwaniu oznak życia na innych planetach, poznawali ich charakterystyczne cechy i dane liczbowe. Przyglądali się także pozostałym ciałom niebieskim układu planetarnego, komecie, asteroidzie oraz Plutonowi – jednej z kilku planet karłowatych.

 

Udział w zajęciach edukacyjnych w kopule sferycznej umożliwił dzieciom poszerzenie wiedzy na temat Wszechświata oraz podniesienie ich kompetencji przyrodniczych. Realizowana tematyka przedstawiona została w atrakcyjny sposób, wykorzystujący nowoczesne, nieszablonowe, multimedialne pomoce dydaktyczne.

 

Wizyta w planetarium mobilnym dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń.

 

Tekst: ZSP2

 

planetarium1

planetarium2

planetarium3

planetarium4