Medale młodych sportowców w zawodach Pucharu Świata w Austrii

W dniach od 20 do 22 kwietnia br. austriackiej miejscowości Innsbruck, reprezentacja Polski w formach przy muzyce przy Polskim Związku Kick Boxingu, wywalczyła miejsce na podium, na bardzo prestiżowych zawodach rangi Pucharu Świata federacji WAKO.

 

Zawody odbyły się na nowoczesnym obiekcie olimpijskim. W imprezie tej wzięło udział ponad 1700 zawodników z ponad 30 krajów z całego Świata.

Medaliści to reprezenci naszych społeczności lokalnych:
– Wiktor Sadowski (z Radlina) – zdobywca dwóch srebrnych medali w kategorii form do muzyki miękkich z bronią i bez
– Łukasz Jobczyk (z Rybnika) - w swojej grupie wiekowej, w konkurencji z bronią okazał się bezkonkurencyjny, pokonując aż 7 zawodników, zdobywając pierwsze miejsce i dużą sympatię pozostałych zawodników jak i widzów.

 

Formy przy muzyce stanowią coraz popularniejszą dyscyplinę sportów walki na Świecie z racji dużej widowiskowości i różnorodności. Formuła ta zawiera techniki wschodnich sztuk walki pochodzących z różnych zakątków kuli ziemskiej, wzbogacona jest elementami gimnastycznymi i akrobacjami. Całość ułożona jest w spójny, choreograficzny układ do odtwarzanej muzyki.

Trenerem i opiekunem zawodników był Robert Szindler.

 

Obaj chłopcy to zawodnicy Związku Sportowego „Langren Shihan” z Radlina (www.zsls.eu). Łukasz Jobczyk (lat 9), jest wychowankiem rybnickiego klubu UKS „RONIN-RYBNIK”, a Wiktor Sadowski (lat 12), to wychowanek klubu z Radlina. Dodać należy, iż obaj zawodnicy to aktualni sportowcy roku 2011 ZSLS w swoich kategoriach wiekowych. Oznacza to, iż w tak licznych zawodach ligowych ubiegłego roku, w tak wielu konkurencjach (walki w amezach, na soft kije, techniki specjalne rozbić, formy do muzyki, sceny walki oraz bitwa na triki) okazali się najlepsi, zdobywając najwięcej punktów w lidze.

 

wako