Mechatronicy z Tygla ponownie na podium

Drużyna mecharoników z Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku ponownie zajęła drugie miejsce na turnieju robotów. Tym razem młodzi pasjonaci robotów z Rybnika brali udział międzynarodowych zawodach robotów Sumo Challenge, które odbyły się 15 listopada br. w Łodzi. 

 

Zawody były zorganizowane przez Studenckie Koło Naukowe Robotyki SKaNeR działające przy Politechnice Łódzkiej w Instytut Automatyki i zgromadziły 161 zarejestrowanych robotów z 3 krajów w 16 konkurencjach.

 

Zespół Robotnic_Team z ZST zaprezentował 6 robotów. Duży sukces osięgnęły roboty w kategorii LegoSumo – 4 z nich dotarły zakwalifikowały się to ósemki turnieju, a Robert Kristof wraz ze swoim „podopiecznym” zajął drugie miejsce. To kolejny sukces rybniczan po drugim miejscu zdobytym na turnieju Robocomp organizowanym przez AGH w Krakowie.

 

Serdecznie gratulujemy uczniom i liczymy na następne sukcesy, a te już będą możliwe niebawem, ponieważ 6 grudnia uczestniczymy w zawodach organizowanych w Warszawie przez Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

 

Tekst: ZST


ZST Sumo Challenge2014