Maturzystka z „Powstańców” laureatką Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego

Julia Malinowska z I LO im. Powstańców Śl. została laureatką olimpiady języka angielskiego. Dzięki temu ma wstęp na wiele kierunków najbardziej prestiżowych uczelni w kraju.


Każdy anglofil dobrze wie, co znaczy zdać CPE (Certificate of Proficiency in English) na najwyższą ocenę. A z takim właśnie, dopiero co otrzymanym, wynikiem wyruszyła na zawody centralne do Poznania finalistka zeszłorocznej 37. i tegorocznej 38. edycji Olimpiady Języka Angielskiego, Julia Malinowska, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Rybniku. Tym razem dwudniowe zmagania zakończyły się wymarzonym sukcesem i po świetnie zdanych egzaminach pisemnym i ustnym, Julia znalazła się w gronie laureatów. – Na taki sukces składają się nie tylko talent i pasja, ale i mnóstwo czasu spędzonego nad zadaniami testowymi, od lat tworzonymi przez kultową już w gronie anglistów osobę, dr. Henryka Krzyżanowskiego – powiedziała nauczycielka Julii, Grażyna Kostyrka-Kuśka.

 

Tytuł laureata daje wstęp wolny na wiele kierunków najbardziej prestiżowych uczelni w kraju i oczywiście wynik 100% z matury rozszerzonej z języka angielskiego.

 

Tekst: II LO