Maturzyści z IV LO na KUL-u

W dniach 29-31 października młodzież klas trzecich IV Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyła w wizycie studyjnej w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

 

Wizyta ta jest elementem współpracy IV LO i KUL-u, w ramach której młodzież może uczestniczyć w zajęciach na uczelni oraz wziąć udział w konkursie o indeksy na wybrane kierunki studiów Wydziału Nauk Humanistycznych i Wydziały Biotechnologii i Nauk o Środowisku. Pobyt na uczelni rozpoczął się od spotkania w głównym gmachu uczelni i wizyty w muzeum Uniwersytetu, w trakcie których młodzież poznała stuletnią historię Uczelni (również w formie barwnych anegdot).

Zasadniczym punktem wizyty był udział w zajęciach na wybranych wcześniej przez uczniów kierunkach. Każdy zgodnie z zainteresowaniami, nawet jeśli była to tylko jedna osoba, dostał się pod „opiekuńcze skrzydła” studentów i prowadzących. Dla licealistów była to niepowtarzalna okazja do uczestniczenia w zajęciach na prawach studenta, jeszcze bez zdanej matury. Powodzeniem cieszyły się tradycyjne kierunki jak prawo, architektura, psychologia czy filologia angielska a także nowość w ofercie edukacyjnej uniwersytetu, bezpieczeństwo narodowe czy tajemniczo brzmiąca kogniwistyka.

 

Tekst: IV LO