Maraton Pisania Listów 2016 w budowlance

znaczek MPLW dniach od 5 do 9 grudnia odbywał się w Zespole Szkół Budowlanych - Maraton Pisania Listów – akcja ogólnoświatowa, od lat organizowana przez Amnesty International. Szkoła zorganizowała akcję po raz trzeci.

Celem akcji jest pisanie listów w obronie osób prześladowanych w różnych częściach świata. Listy wysyłane są następnie do rządów krajów osób, w obronie których pisane są listy. Co roku akcja odnosi jakiś dobry skutek – więzione osoby są uwalniane, albo przynajmniej uzyskują lepsze warunki bytu w więzieniach.

 

W tym roku uczniowie ZSB napisali 279 listów. To nasz najlepszy wynik od czasu, kiedy w „budowlance” organizowany jest maraton !!!

Najwięcej listów młodzież napisała w obronie więźnia z Kamerunu, skazanego na 10 lat więzienia za sms-a. Na drugim miejscu znalazła się rdzenna społeczność z Kanady walcząca o ocalenie ziemi przodków. Dużo listów zostało również napisanych w obronie 10-latki z Malawi, której życie jest zagrożone z tego powodu, iż urodziła się z albinizmem.

Wszystkie napisane listy mają niesamowitą wartość, ponieważ są ogromnym wsparciem dla ich bohaterów oraz pokazują, że młodym ludziom nie jest obojętny los innych ludzi.

 

Tekst: ZSB