Maraton czytania książek w SP 28

 

Witam cię kartek szelestem,
Tytułem na pierwszej stronie,
witam!
Bo po to przecież jestem,
Żebyś mnie ujął w dłonie
I czytał!

        Edward Szymański
        „Książka”

 

W dniu 13.01.2017r. w SP 28 odbył się „Maraton czytania książek”. Księżniczki, rycerze, czarownice, a nawet strażak i Ania z Zielonego Wzgórza królowali w klasach i na korytarzach.

 

 

Oprócz tego, że uczniowie przebrali się za swoich ulubionych bohaterów literackich, przygotowali również fragment z książki do przeczytania na forum klasy. Wielkie czytanie owych fragmentów odbywało się w szkolnej bibliotece, wśród regałów zastawionych najpiękniejszą, najpoczytniejszą i najnowszą literaturą dziecięcą. Prawie 1000 nowych, jeszcze pachnących drukiem pozycji zostało zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Magia biblioteki, stroje, pięknie ilustrowane księgi, wprowadziły uczniów w prawdziwie magiczny nastrój. Każdy słuchał z zaciekawieniem czytanego opowiadania, każdy również mógł polecić innym najciekawszą według siebie książkę.

Entuzjazm, z jakim uczniowie podeszli do książkowej imprezy, zachęca do kontynuowania i organizowania podobnych akcji. A więc do zobaczenia niebawem.

 

maraton czytania 1

maraton czytania 2

maraton czytania 3

maraton czytania 4maraton czytania 5