List Pani Minister Joanny Muchy

W związku rozpoczęciem roku szkolnego Pani Minister Joanna Mucha wystosowała list do nauczycieli, rodziców i uczniów.

 

Szanowni Państwo,

 

rozpoczynamy nowy rok szkolny. W dniu tak szczególnym jak dzisiejszy warto zatrzymać się na chwilę, zapomnieć o pędzie w jakim żyjemy i zadać sobie kilka istotnych pytań. Najważniejsze z nich dotyczy naszych dzieci. To pytanie o to, co z naszych wysiłków wpłynie na ich życie za dwadzieścia, trzydzieści i więcej lat.

 

Dbamy o to, by nasze dzieci były schludnie ubrane, miały ładny plecak, piórnik... Ale czy wystarczająco dbamy o zaszczepienie w nich dobrych nawyków? Czy myślimy o tym, że najbardziej istotnym warunkiem ich dobrego życia w przyszłości jest zdrowie? Czy już teraz przekonujemy je by były aktywne?

 

Drodzy Rodzice,

 

aktywność fizyczna jest prawem naszych dzieci, a stworzenie odpowiednich warunków - naszym wspólnym obowiązkiem! Nikt nie przekona dzieci do ruchu lepiej, niż Wy! Żadne inne wykonywane wspólne czynności nie zbliżają Was tak bardzo do pociech, jak rodzinna rekreacja! Zachęcam Was do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu. To najlepsza recepta nie tylko na poprawę kondycji, ale też na oderwanie maluchów od laptopów, telewizorów i tabletów.

 

Proszę Was w szczególności o jedno: nie zwalniajcie swoich dzieci z lekcji WF-u! Dzięki tym lekcjom dzieci otrzymują tę minimalną, konieczną porcję ruchu. Sport to najlepsza inwestycja, która będzie się zwracać przez długie lata - dzięki niej dzieci będą zdrowsze, sprawniejsze i szczęśliwsze.

 

Drogie Dzieci,

 

życzę Wam wielu sukcesów, nie tylko w nauce, ale także na boisku, w sali gimnastycznej, na pływalni. Bądźcie ambitni w zdobywaniu wiedzy, ale też nie zapominajcie o tym jak ważny jest sport. W tym tygodniu ruszmy z kampanią "Stop zwolnieniom z WF-u". Przyłączcie się do niej! Wspólnie zapoczątkujmy modę na sport, który niech Wam towarzyszy przez całe życie.

 

Z wyrazami szacunku i serdecznymi pozdrowieniami

Joanna Mucha

Minister Sportu i Turystyki