"Ładunki dodatnie" trzecie w Katowicach

Sztuka to najlepszy środek przekazu. Grupa teatralna „Ładunki dodatnie” z Gimnazjum Dwujęzycznego nr 17 w Rybniku wie o tym doskonale.

12 grudnia 2017 roku w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu na Małą Formę Teatralną o charakterze profilaktycznym „PROFORMA”, w którym rybnickim gimnazjalistom udało się zdobyć trzecie miejsce.

 

Grupa z wielkim zaangażowaniem podeszła do tematu konkursu. Spektakl autorstwa tej młodzieży zatytułowany „Między nami”, stworzony z pomocą i pod okiem starszego kolegi Krzysztofa Kaczmarczyka oraz pani pedagog Barbary Zaparty – Piaseckiej, przedstawiał problemy młodzieży, która przez nowości technologiczne nie potrafi nawiązać głębszych relacji. Główna bohaterka Hania, której nie interesują portale społecznościowe, jest wyobcowana wśród swoich rówieśników. Przekazem spektaklu było wezwanie zawarte w wierszu Edwarda Stachury do wzmocnienia więzi międzyludzkich i odnajdywania siebie.

 

Gimnazjaliści podejmując aktualne problemy młodzieży wykazali się wielką kreatywnością i oryginalnością, za co zostali docenieni przez jury konkursu.
W spektaklu wystąpili: Górecki Mateusz, Lepiarczyk Irmina, Mroszczak Stanisław, Musielak Anna, Piasecka Julia, Sądel Zofia, Stachak Paulina, Tabaka Mikołaj oraz Szołdra Aleksandra.

 

Tekst: Magdalena Wróbel (ZS1)

 

Ladunki dodatnie