Krótka relacja z VIII Rybnickich Targów Edukacji

IMG 0071W miniony piątek odbyły się VIII Rybnickie Targi Edukacji. W sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku wystawiły się rybnickie ponadgimnazjalne szkoły publiczne i niepubliczne. 

Oficjalnego otwarcia targów dokonali: Prezydent Miasta Rybnika - pan Piotr Kuczera wraz z Zastępcą - panem Wojciechem Świerkoszem, którzy po przywitaniu uczniów i zachęceniu ich do skorzystania z rybnickiej oferty edukacyjnej odwiedzili każde stoisko i porozmawiali z dyrektorami placówek.
Odrębną ofertę dla młodych ludzi przygotowali reprezentanci OHP, Młodzieżowego Biura Pracy i Młodzieżowej Rady Miasta.
Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogli zapoznać się z ofertą szkół wyższych (Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej) i policealnych w rybnickim Kampusie. Ważnym elementem targów był wykład prof. dr. hab. Zbigniewa Kadłubka "Region jako doświadczenie wspólnoty", w trakcie którego wielokrotnie padało zapewnienie o istotności dokonywania wyborów przestrzeni, w której żyjemy i przestrzeni jako relacji międzyludzkich. Wybory te mają znaczenie dla naszego rozwoju i podejmowania kolejnych decyzji.
Mamy nadzieję, że targi pomogły wszystkim zainteresowanym w wyborze swojej ścieżki edukacyjnej i zainspirowały do kontynuacji nauki w naszym mieście.
IMG 0186IMG 0082
IMG 0090
IMG 0141
IMG 0209